postheadericon Sample perkusji

Vintage Drumset – wielośladowe sample perkusji

Wykorzystując w swojej muzyce tradycyjne sample perkusji jesteśmy niejako zdani na łaskę ich producenta. Proporcje brzmienia są z góry ustalone przez realizatora i bez zastosowania dodatkowych urządzeń, pluginów lub korekcji nie możemy niczego zmienić. Są oczywiście sytuacje kiedy gotowce idealnie plasują się w miksie, ale bardzo często jest odwrotnie – musimy dostosowywać miks do brzmienia gotowych próbek.
Wielokanałowe sample perkusji umożliwiają użytkownikowi samodzielne kreowanie brzmienia perkusji w całkowicie naturalny sposób – dokładnie tak jak to się dzieje w studio. Otrzymujemy bowiem oddzielne ścieżki z każdym elementem zestawu, oraz oddzielne ścieżki ze stereofoniczną sumą i z naturalnym pogłosem pomieszczenia  – są to elementy które mają największe znaczenie przy kształtowaniu ostatecznego brzmienia nagrania. Tradycyjne sample nie dają tych możliwości.

Vintage Drumset – opis

Zestaw sampli Vintage Drumset w wersji wielokanałowej składa się z 4 składników-warstw zawierających sample akustycznego zestawu perkusyjnego:

This movie requires Flash Player 9

Połączeniem wyżej wymienionych warstw jest bank sampli zawierający w sobie wszystkie powyższe ujęcia z oddzielnymi wyprowadzeniami sygnału poszczególnych elementów zestawu perkusji (formaty – Halion™, Kontakt™, Battery 2™, NNXT-Reason2™)
Sample dla wersji wielokanałowej są bez żadnej korekcji. Na każdym kanale można oczywiście stosować oddzielne efekty i korekcję wedle własnych potrzeb.
Na płycie znajduje się ponadto bank typu „Economic” ze zmiksowaną wersją sampli (275 próbek, w tym 3 alternatywne wersje miksu dużego bębna i 2 wersje werbla + 2 wersje rim shotu), oferujący takie same możliwości artykulacyjne jak wersja wielokanałowa, ale zajmujący mniej pamięci RAM, oraz pliki midi z rytmami demo. Poniżej przykłady demo zaprogramowane z użyciem sampli Vintage Drumset:

This movie requires Flash Player 9
W tym miejscu na stronie dotychczas umiejscowiony był odtwarzacz wielośladowy w technologii Flash, dający możliwość miksowania online, jednak wraz z pojawieniem się nowszych wersji flash-playera przestał on działać poprawnie. W stosownym czasie zostanie on przekodowany, a na razie można poniżej pobrać wersję standallone (flash.exe) „zaszytą” trwale we flash-player, wersja 6.

  drumset_mixer_pl_extd_wp.zip (1,1 MiB, 4 178 hits)

Perkusja – każdy jej element (oprócz hihatu granego nogą) jest zmapowany na klawiaturze jako prawa i lewa ręka (lub stopa) i składa się z kilkunastu warstw dynamicznych, na które oczywiście składają się indywidualnie nagrane sample.

 1. podstawowy dźwięk danego instrumentu z bliskiego mikrofonu (mono)
  This movie requires Flash Player 9
 2. dźwięk tego instrumentu "słyszany" przez overheady (stereo)
  This movie requires Flash Player 9
 3. dźwięk tego instrumentu "słyszany" przez mikr. ambientowe (stereo)
  This movie requires Flash Player 9
 4. dźwięk z dolnego mikrofonu werbla (sprężyny)
  This movie requires Flash Player 9
 5. dźwięk z drugiego mikrofonu dużego bębna (od strony pedału stopy)
  This movie requires Flash Player 9
Mapowanie Vintage Drumset:

keyb_mapping

Pobierz demo »