Pięciolatek i bębny

Miejsce dla miłośników bębnienia w "realu" :)

Pięciolatek i bębny

Postprzez pikus » 19 Maj 2008 22:38

Witam, mam pięcioletniego syna który, wykazuję naprawdę dobrą rytmikę. Do tego bardzo chce grać na bębnach i stawia mnie przed nie lada problemem. Kupić perkusję mogę ale przcież to musi być coś małego
i myślę że w tej sytuacji było by dobrze gdy by to nie było drogie bo może się okazać że po miesiącu mu się odechce i...?!
Sprawa druga - w mojej okolicy nie ma ludzi którzy uczą na bębnach więc nie wiem jak mu pomóc...?! Jeździć 70 km to trochę upierdliwe...
Od czego zacząć...? Jakieś szkólki...?

Nie ukrywam że liczę na waszą pomoc
Z góry dzięki.

pzdr
pikus
Rozkręca się
Rozkręca się

Miejscowość: Białobrzegi k/Wawy

Pięciolatek i bębny

Reklama

Reklama

Postprzez kubamajer » 20 Maj 2008 16:07

Ile km masz z Białobrzegów do Wawy?
Małemu mogę coś zorganizować z nowych bębnów dla początkujących, musielibyśmy prywatnie się skontaktować.
Prawidłowe ustawienie "aparatu" u dziecka to 50% sukcesu. Koniecznie szukaj materiałów/nauczyciela który nauczy go technik Moellera (Moeller). To jest absolutny fundament - na tej technice i jej rozwinięciach opiera się cała współczesna perkusja. Tego szukaj.

Zanim kupisz mu bębny idź z nim do dobrego ortopedy i dokładnie wypytaj, jak go posadzić przy instrumencie. Uświadom lekarza, ze chodzi o kilkugodzinne, codzienne siedzenie przy bębnach, z ciągłym unoszeniem nóg (to jest wersja optymistyczna, czyli że mu się będzie chciało ;)). Fachowiec powinien załapać o co chodzi. Jak tego nie zaniedbasz, to zaoszczędzisz dziecku ..wiele bólu na starosć ;).

Zajrzyj na: Drummerworld - jest dużo lekcji, w tym techniki Moellera na fajnych filmikach Derrick'a Pope.
Dalej: Dom Famularo ten Pan wydał bardzo dobrą szkółkę "It's Your Move", polecam, to jest esencja. Na wskazanej stronie masz kilka filmików z podstawami - to jest wielki pedagog.

Jeśli rzeczywiście coś będzie z tego wychodzić, to chętnie posłużę radą w wyborze materiałów Video - jest tego sporo, ale są perełki jeśli chodzi o naukę podstaw.

Pozdrawiam
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Miejscowość: nadal Warszawa

Postprzez pikus » 20 Maj 2008 23:49

kubamajer napisał(a):Ile km masz z Białobrzegów do Wawy?
Małemu mogę coś zorganizować z nowych bębnów dla początkujących, musielibyśmy prywatnie się skontaktować.

Do Wawy mam właśnie jakieś 76 km. Z zakupem bębenków muszę poczekać do wakacji aż się przeprowadzę do nowego domu. W tej chwili
nie mam ich gdzie postawić. Tam będzie małe studyjko do moich potrzeb a w piwnicy chcę właśnie zorganizować dla niego salkę prób (dla siebie również :wink: )
Trzeba będzie je trochę wyciszyć itd...
Muszę się jeszcze rozejrzeć w tej sprawie.

W razie gdyby co to pisać na maila do Ciebie...?

pzdr
pikus
Rozkręca się
Rozkręca się

Postprzez kubamajer » 23 Maj 2008 13:02

Pisać ;).

pozdr
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Miejscowość: nadal Warszawa

Postprzez pikus » 26 Maj 2008 17:08

kubamajer napisał(a):Pisać ;).

pozdr

Dziękować :wink:

pzdr
pikus
Rozkręca się
Rozkręca się

Postprzez pikus » 29 Maj 2008 19:54

kubamajer napisał(a):Dalej: Dom Famularo ten Pan wydał bardzo dobrą szkółkę "It's Your Move", polecam, to jest esencja. Na wskazanej stronie masz kilka filmików z podstawami - to jest wielki pedagog.

Patrząc na to co wyczynia ten pan, to sam mam ochote się nauczyć
grać na bębenkach :shock:

Ale chyba jestem już za stary :cry:

pzdr
pikus
Rozkręca się
Rozkręca się

Wróć do Perkusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników