sfz - Uniwersalny, Darmowy Sample-player

Niestety czasem trzeba z nich korzystać :)

Postprzez kubamajer » 24 Sie 2006 14:14

Obejrzałem sobie przez chwilę darmowy player "sfz" i myślę, że może to być przydatne narzędzie również do programowania bębnów.
Programik zachowuje się super stabilnie. Jest co prawda spartańsko wyposażony, ale tak to już jest z darmowymi :).

Link do sfz player
Odtwarzacz przede wszystkim czyta wielowarstwowe presety, co jest ważne przy bębnach. Poza tym posiada możliwość importu zarówno plików w formacie Soundfont (*.sf2 - monolit), jak również plików *.wav i *ogg.
Posiada również możliwość czytania sampli z dysku - funkcja DFD.

Największą niedogodnością jest brak możliwości kompilowania za jego pomocą własnych presetów, ale przecież to tylko odtwarzacz.
W zamian, program oferuje nam swój własny format *.sfz. Taki preset składa się z sampli (w którymkolwiek z obsługiwanych formatów) i pliku tekstowego (z rozszerzeniem .sfz), w którym zawarte są wszystkie parametry danej barwy, więc tym sposobem można sobie samemu skompilować presety..

Więcej na ten temat:
sfz FAQ
The sfz Format: Basics

Jakkolwiek, większość użytkowników skazana jest na korzystanie z gotowych barw, a tych w sieci nie brakuje.
Mozna również przetłumaczyć barwy z innych formatów za pomocą któregoś z programów do konwersji. Z czystym sumieniem mogę polecić Extreme Sample Converter 3 - to stabilne narzędzie oferuje perfekcyjną konwersję do formatu *.sfz (oczywiście nie tylko), włącznie z wyborem formatu plików audio, w którym mają być zapisane sample.

Pozdrawiam,
Kuba
Ostatnio edytowany przez kubamajer, 07 Wrz 2006 14:35, edytowano w sumie 1 raz
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Miejscowość: nadal Warszawa

Reklama

Reklama

Postprzez kubamajer » 29 Sie 2006 00:27

Tutaj jest link do darmowego edytora brzmień w formacie sfz: