Giga biblioteka

Niestety czasem trzeba z nich korzystać :)

Giga biblioteka

Postprzez Dzwonek » 07 Mar 2006 13:14

Witam wszystkich po raz pierwszy.

Zastanawiam się co wybrać dla siebie z próbek perkusyjnych.
W DFH Superior nie podoba mi się głównie to, że jeśli wybiorę np. fajną chine, to nie wybiorę już z tej samej grupy innej blachy. Dla mnie to trochę bezsensowne rozwiązanie. Dalej drażni mnie, że nie mogę sam tych blach dowolnie ustawić w panoramie. Przeszkadza mi to jako perkusiście bo muszę się dostosować do typowych ustawień.

Z DFH miałem do czynienia w studio, więc na pewno nie zbadałem jego pełnych możliwośći, ale w/w problemy żle mnie nastawiły do tego softu.

Wiem, Kuba że dysponujesz bogatą kolekcją różnych brzmień. Jak to wygląda w innych programach?

pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
Dzwonek
Daje radę
Daje radę

Miejscowość: Bieszczady

Giga biblioteka

Reklama

Reklama

Postprzez kubamajer » 11 Mar 2006 00:14

Witam serdecznie na Forum (choć z opóźnieniem :oops:).

Dla każdego coś miłego :), bibliotek trochę jest na rynku.

W sumie, jeśli chodzi o DFHS i C&V to szczerze mówiąc nie widzę póki co konkurencji na rynku. Mam na myśli oczywiście "ogólną punktację" :).

Co do blach, to nie ma faktycznie wspomnianej przez Ciebie możliwości użycia jednocześnie wiecej niż jednej na jednym ...statywie. Jednakże tych statywów (slotów) jest ..14 i tyle blach możesz jednocześnie odpalić (o ile starczy RAM'u).

Z dowolnym ustawieniem w panoramie to jest tak, że DFHS może wygenerować (po zaznaczeniu stosownej opcji) oddzielny ślad stereo z każdym czynelem osobno i doświadczony realizator może sobie pozwolic na korekty panoramy, ale jest jedno "ale" - jest nim pogłos pomieszczenia (ambiens) więc trzeba działać umiejętnie, żeby nie spaprać fazy ponieważ blachy w każdym przypadku bedą również na śladzie z ambiensem - jeśli oczywiście z niego korzystamy.

Jednak i to można ominąć. Wystarczy wymutować blachy w tracku midi i "zbouncować"(! :D) partię bebnów - otrzymamy wtedy ślady ze wszystkim oprócz blach. Nastepnie trzeba wymutować wszystko oprócz blach (znów koniecznie w tracku midi) i przeprowadzić bounce ponownie. Dostaniemy wtedy ślady stereo z każdą blachą + ślad ambiensu samych blach - zawsze to większe pole do manipulacji.

Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby komus chciało się bawić w coś takiego.

Dowolnie ustawiać panoramę blach już na etapie programowania/nagrywania w midi można w BFD.. Tylko co z tego, skoro tam też są sample wielośladowe i ujecia overhead i room maja i tak określoną panoramę dla każdego instrumentu, bo przecież inaczej sie nie da, chyba że nagrywając oddzielnie Twoją chinę po lewej, pośrodku, po prawej itd ;). I z 50GB biblioteki robi się 500GB, a człowiek który ciął te sample idzie do wariatkowa :).

BTW dopóki FXpansion nie wprowadzi od dawna obiecywanej funkcji "Bounce All", dopóty BFD może nosić pałki za DFHS i C&V.
Zgrywanie po jednym tracku (jeśli nie zadowala nas suma stereofoniczna) nie ma sensu, chyba że wyłączymy całkowicie funkcję alternate (doskonale działającą w BFD), ale wtedy to tak, jakby zainstalować gaz do Lamborghini..
Np. w Cubase SX2/3 "freeze" byłoby idealnym rozwiązaniem na otrzymanie wszystkich tracków jednocześnie, ale nie chce dobrze działać w SX2, nie wiem jak w 3. I to BFD daje ciała, nie Cubase. Mam na myśli BFD DLX, bo z podstawowego nie korzystam z powodu ubogiej artykulacji.

uff, na razie tyle :).

pozdrawiam, Kuba
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Miejscowość: nadal Warszawa

Postprzez Dzwonek » 17 Mar 2006 08:32

Dzięki za potężną odpowiedź!

Napisałeś 14 statywów - czy w każdej wersji było aż tyle, bo ja nie liczyłem ale z tego co pamiętam to widziałem HH 3xRide i 6xCrash (lub Cina czy Splash) i chyba na samym końcu splash czy spock. Może trzeba dodatkowo gdzieś ustawić tą większą ilość?

Co do DFHS i C&V to tego drugiego na oczy nie widziałem, ale z demo bardziej mi leży brzmieniowo. W DFHS strasznie nie podobają mi się te blachy, ponieważ są DUŻE i CIĘŻKIE a ja lubię bardziej sykliwe groovy. Jak jest w C&V z rozmiarami, bo w pierwszym jest chyba jedna 15 i to wszystko:(?

Jeśli chodzi o blachy to podobają mi się z DFH (pierwsza wersja i add-on-pack), ale tam są zdaje się 16-bitowe próbki, nie wiem jak reszta zestawu się broni.

pozdrawiam
Dzwonek
Daje radę
Daje radę

Postprzez Dzwonek » 17 Mar 2006 08:33

I zapomniałem jeszcze spytać o jedno:

Czy w C&V będę miał też conga itp perkaszyny
Dzwonek
Daje radę
Daje radę

Postprzez kubamajer » 17 Mar 2006 18:52

0db napisał(a):W DFHS strasznie nie podobają mi się te blachy, ponieważ są DUŻE i CIĘŻKIE a ja lubię bardziej sykliwe groovy.

Blach jest ponad 50, nie tylko dużych i ciężkich. Poza tym, jaki problem przestroić coś w górę(oczywiście w samym dfhs)? Wszyscy i tak sprzedają każdego sampla blachy conajmniej dwukrotnie - nieprzestrojonego i podwyższonego, w innym zestawie.
0db napisał(a):Może trzeba dodatkowo gdzieś ustawić tą większą ilość?

Nie trzeba.
0db napisał(a):Jeśli chodzi o blachy to podobają mi się z DFH (pierwsza wersja i add-on-pack)

W DFH są obrobione próbki, w DFHS całkiem surowe
0db napisał(a):Jak jest w C&V z rozmiarami, bo w pierwszym jest chyba jedna 15 i to wszystko:(?

Spis czyneli C&V jest podany na stronie produktu. Generalnie blach jest mniej, ale wiecej artykulacji np. hihatu, drugi mikrofon stopy itd.
0db napisał(a):Czy w C&V będę miał też conga itp perkaszyny

Tylko perkusja.

pozdrawiam, Kuba
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Miejscowość: nadal Warszawa

Postprzez Dzwonek » 20 Mar 2006 14:05

Dzięki za odpowiedź, nie wpadłem na pomysł z przestrajaniem - nie zauważyłem tej opcji w programie:)

pozdrawiam
Dzwonek
Daje radę
Daje radę

Wróć do Wirtualne Maszyny i Samplery Perkusyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników