Problem z basem

Instrumenty muzyczne które mieszkają w komputerze, czasem świetnie brzmią i same w sobie są bardzo lekkie..

Problem z basem

Postprzez dysioo » 13 Wrz 2006 13:52

W swoim pierwszym poście chciałbym przywitac się z wszystkimi forumowiczami. Nazywam się Jarek jestem perkusistą i zajmuje się troche tworzeniem muzyki na kompie jak i w realu.
Przechodząc do sedna: chciałbym się dowiedzieć jak stworzyć dobrą linię basu, rówierz jak osiągnać dobre rezultaty brzmieniowe. Jakie są dobre wtyczki, czy programy emulujące brzmienie. Styl muzyki raczej reggae, ragga, dub, rock i funk.
dysioo
Rozkręca się
Rozkręca się

Miejscowość: Lublin

Problem z basem

Reklama

Reklama

Postprzez kubamajer » 13 Wrz 2006 22:47

Witaj na Forum, Jarek.
Zbyt dużego ruchu na razie tu nie ma :), ale pomału się rozkręci.

Co do basu, to są różne szkoły - dobry basista z dobrym instrumentem to jedna z nich :).
Ja natomiast jestem zdania, że dobry bas to dobry bas - nie ważne w jaki sposób się znalazł w utworze.

Wtyczek jest wiele, nie mam tu jakiegoś wielkiego doświadczenia, ale z tych poważniejszych na pewno mogę polecić Trilogy firmy Spectrasonics. To dość uniwersalny moduł oparty na samplach i moim zdaniem bardzo "grywalny", czyli nie sprawiający większych problemów ze strojem i z umiejscowieniem w miksie, co wbrew pozorom nie zawsze jest w przypadku basu z sampli łatwe do uzyskania.

Ja osbiście używam często EW Hardcore Bass XP - to specyficzna biblioteka, ale brzmienia są na tyle zróżnicowane, że często daje się tego użyć :). Mam też kolegę basistę :mrgreen:.

W sieci można znaleźć również sporo prostych, wirtualnych modułów/syntezatorów basowych za free. Poza tym niezłe basy syntetyczne mozna ukręcić na większości syntezatorów wirtualnych, niekoniecznie typowo basowych. Proponuję postudiować nasze linki.

Problemem przy samodzielnym preparowaniu brzmień basowych może być natomiast odsłuch - bas stawia mu duże wymagania i bez sporego doświadczenia może nie być łatwo. Co jednak szkodzi popróbować :)?

Mam nadzieję, że wypowie się tu ktoś bardziej doświadczony ode mnie :D
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Miejscowość: nadal Warszawa

Postprzez dysioo » 30 Wrz 2006 21:55

a są jakieś zasady/porady/pomysły żeby skomponować jakiś fajny walking bass?
http://polish-76780947052.spampoison.com Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!
dysioo
Rozkręca się
Rozkręca się

Miejscowość: Lublin

Postprzez drumpiter » 01 Lut 2007 23:18

Czesc
Ja tez mam problem z basem robie rozne utwory i sam nagrywam klawisze. Robie bebny na halionie i zaczyna sie problem z basem. Probowalem ukrecic z syntezatorow ale dalej to nie to. Jestem perkusista wiec sekcja jest dlamnie bardzo wazna. Jak ktos ma ciekawe linki to moze wrzucic.
Pozdro
drumpiter
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kubamajer » 02 Lut 2007 16:38

Możesz poszperać tam: Darmowe sample, wtyczki, instrumenty

pozdr
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Miejscowość: nadal Warszawa

Wróć do Syntezatory Wirtualne