Tłumik obręczy-"Rim Guard" i jak go zrobić..

Elektryczną perkusję w dużej części można sobie zrobić samemu

Postprzez kubamajer » 07 Paź 2006 11:54

Witam

Oto prosty sposób na wytłumienie obręczy padu DIY z membraną siateczkową. Tłumik ten można zastosować zarówno do padu, jak i do bębna "ćwiczebnego" - umożliwi to ćwiczenie z normalną siłą również rim-shot'ów, bez nadmiernego hałasu.

Jako tłumik posłuży w tym wypadku gumowy przewód paliwowy o średnicy 8mm, rozcięty wzdłuż z jednej strony (można użyć również przezroczystego węża igielitowego - w tym przypadku będzie nieco głośniej, ale też czułość ew. triggera obręczy będzie większa).

Najważniejszą sprawą jest równe rozcięcie wężyka. Ja uzyłem do tego własnoręcznie wykonanaego narzędzia, którego pomysł zaczerpnąłem z internetu:
Rockon4ebay DIY Edrums Galery
V-drums.com forum

Potrzebne będą:
niewielki kawałek sklejki, płyty mdf, lub po prostu deseczki.
dwa małe budowlane/stolarskie metalowe łączniki kątowe
kawałek nowego ostrza nożyka do tapet
śrubka z nakrętką do zaciśnięcia nożyka
śrubki, wkręty lub nity do zamocowania łączników w deseczce

Zdjęcia wyjaśniają właściwie wszystko. Ważną rzeczą jest średnica otworu w deseczce - jeśli rozcinany ma być 8mm wąż, to otwór musi mieć conajmniej 9mm(max 10mm) i najlepiej wiercić go wiertłem łopatkowym lub wiertłem do drewna. Podczas wiercenia należy podłożyć coś pod deseczkę(np. inny kawałek drewna), aby wiertło nie wystrzępiło nam otworu po drugiej stronie. Brzegi otworu dobrze jest delikatnie wygładzić drobnym pilnikiem.

Do zamocowania kątowników ja użyłem nitów zrywanych i nitownicy, ale można je również przykręcić śrubkami lub wkrętami. Ważne jest, aby kątowniki nie stykały się ze sobą - powinno zostać odrobinę miejsca, aby dało się ciasno wsunąć ostrze naszego nożyka.
Ostrze powinno być nowe-nieużywane - wtedy tylko nożyk zadziała bezproblemowo.
Po wsunięciu ostrza na miejsce(powinno wchodzić w otwór na ok. 1/3 średnicy) skręcamy mocno kątowniki śrubką z nakrętką, aby ostrze dobrze się trzymało i mamy gotowy przyrząd do rozcinania węża :).

Wężyk wsuwamy od spodu przez otwór, następnie chwytając go od góry, przeciągamy pomału do góry. Należy zwrócić uwagę, aby wąż się nie obracał - jeśli nożyk jest ostry, nie powinno to sprawić problemu.

Image
Rozcięty wężyk wsuwamy na obręcz i docinamy do odpowiedniej długości.
Image

Miłego majsterkowania :)
Kuba
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Miejscowość: nadal Warszawa

Reklama

Reklama

Wróć do Projekty Zrób To Sam :)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników