Sony Sound Forge 8 (DXi & VSTi)

Oprogramowanie do edycji dźwięku i masteringu nagrań muzycznych

Postprzez tigergold » 02 Cze 2005 18:36

Dotychczas do obróbki pojedynczych śladów używałem Sony Sound Forge 7. Jak na moje potrzeby to doskonały edytor! Jest już dostępna jego ósma wersja która obsługuje pluginy również w formacie VST(i), z czego się bardzo cieszę. Mam jednak przy okazji pytanko do tych którzy na tym programie pracowali (nie zetknęli się tylko!): czy znacie lepszy edytor temu podobny? Jeśli tak to jaki i dlaczego jest lepszy? Nie pytam przypadkiem o wielokanałowce! Do miksów używam Cubase - po prostu go lubię i midi w nim składam. A więc?
"For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life." <John 3,16>
tigergold
Nowicjusz
Nowicjusz

Reklama

Reklama

Postprzez kubamajer » 02 Cze 2005 21:21

Odpisuję, choć z Sound Forge niewiele miałem do czynienia. Sam używam Wavelab'a 4 i mówiąc szczerze nie wykorzystuję jego możliwości w więcej niż 50%. Pomaga mi w różnych szybkich zadaniach z próbkami, jest świetny do kosmetyki śladów, albo konwersji większej ilości plików audio na raz itp. Myślę, że większość narzędzi z tej półki oferuje zbliżone możliwości i właściwie chodzi o to, żeby się nauczyć je wykorzystywać w możliwie najefektywniejszy sposób. Tak to widzę i dopóki np. nie okaże się że program którego używam nie potrafi zrobic czegoś, co jest mi niezbędne - raczej niechętnie poświęcę czas na poznawanie nowego narzędzia, bo życie jest krótkie :). Poza tym branża audio jest dość elastyczna - pracując na PC nie mam żadnych problemów ze współpracą z MAC'owcami i właściwie stale to robię.
Jakkolwiek, witam na forum Tigergold i zapraszam do częstych wizyt!

pozdrawiam,

kubamajer
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Miejscowość: nadal Warszawa

Wróć do Edytory Audio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników