Muzyka klubowa - w jaki sposób ją tworzyć?

Programy komputerowe do nagrywania i edycji dźwięku, oraz miksowania i odtwarzania produkcji muzycznych.

Postprzez Yeah, but better for who? » 28 Lip 2005 17:24

Założyłem ten temat, aby zapytać o to, w jaki sposób mógłbym zabrać się za tworzenie muzyki klubowej. Dotychczas moim oczkiem w głowie była ( i wciąż jest) niezależna muzyka hc, jednak jakiś czas temu, po jednym z hardcore'owych gigów, poszedłem na imprezę klubową, na której królowała muza typu ragga, jungle, dancehall, a także d&b. Od tamtej pory ściągam sety, do których linków jest bez liku. Jednak chciałbym także zabrać się za tworzenie tego typu muzyki, tyle że nie wiem od czego zacząć, a dokładnie w jakie programy mam się zaopatrzyć. Sporadycznie używam np. Sound Forge'a (nagrywanie), czy Acid'a (dogrywanie wokalu), czy też HammerHead'a (podkłady perkusyjne), jednak muszę zaznaczyć, że była i jest to amatorszczyzna. Wracając do sedna sprawy, zależy mi na tym, aby dowiedzieć się, w jaki sposób stworzyć realnie brzmiący podkład basowy, gitarowy, połączyć je z sekcją rytmiczną (loop'y), dodać efekty typu wokal, aby w końcu otrzymać choćby namiastkę muzyki klubowej :roll:
Pod linkiem - http://members.lycos.co.uk/hartkore/distro1.mp3 znajduje się krótka melodyjka - tego typu melodyjki chciałbym wykorzystać w tworzonych przez siebie setach, tyle że nie wiem, jakiego programu do ich tworzenia najlepiej użyć. Proszę o pomoc.
Ostatnio edytowany przez Yeah, but better for who?, 28 Lip 2005 23:29, edytowano w sumie 1 raz
Yeah, but better for who?
Nowicjusz
Nowicjusz

Miejscowość: Rzeszów

Reklama

Reklama

Postprzez kubamajer » 28 Lip 2005 20:04

Witam
Pozwoliłem sobie przenieść ten wątek do "Sekwencery Audio/Midi" ponieważ tu chyba zdecydowanie bardziej pasuje.. Mam nadzieję że się nie obraziłeś Yeah, but better for who? :?:

pozdrawiam
Kuba
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Miejscowość: nadal Warszawa

Postprzez Yeah, but better for who? » 28 Lip 2005 23:26

kubamajer napisał(a):Witam
Pozwoliłem sobie przenieść ten wątek do "Sekwencery Audio/Midi" ponieważ tu chyba zdecydowanie bardziej pasuje.. Mam nadzieję że się nie obraziłeś Yeah, but better for who? :?:

pozdrawiam
Kuba

Ależ skąd, nie mam ku temu najmniejszych powodów. Gdy zakładałem ten temat, to zastanawiałem się nad tym, na którym forum to zrobić, aż w końcu - nie mogąc rozstrzygnąc, które z for do tego się najlepiej nadaje - wybrałem forum Pokaż co stworzyłeś :roll:
Również pozdrawiam.
Yeah, but better for who?
Nowicjusz
Nowicjusz

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez 3stopnieswobody » 08 Maj 2009 10:49

To moze zacznijmy od srodowiska pracy.
Osobiscie proponuje Nuendo. Jest to aplikacji ktora powoli nabiera cechy w peni profesjonalen, ale z drogiej strony dalej pozostaje bardzo przystepna i calkiem latwia w nauce. Co do instrumentow to do muzyki klubowej [ogolnie pojete elektro jak mniemam] polecil bym:
-bebny, Baterry 3
-bas, Trilogy
-pady, Atmosphere
-mocne leedy, MiniMonsta albo Moog
-no i naturalnie Camell Fat albo Effetrix

na dluzsza mete oplaca sie "kupic" Komplet 5 i bedziesz zadowolony
tam jest zasadniczo wszystko czego trzeba
chyba ze szukasz brzmien orkiestrowych to wtedy EastWest.
No i robic, robic, robic, robic
troche teori muzycznej i harmonii tez nie zaszkodzi
ale przedewszystki sluchac i robic!
3stopnieswobody
Nowicjusz
Nowicjusz

Wróć do Sekwencery Audio/Midi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników