Korzystanie z wirtualnych wzmacniaczy

Te z grubymi i te z cieńszymi strunami :)

Postprzez pikus » 10 Sty 2006 00:49

Witam,
ponieważ jestem początkującym w korzystaniu z sekwencerów to chciabym zadać pytanie... Czy jest jakaś metoda na to by gitara nie byla taka bez duszna? Być moze popelniam już bląd podczas nagrania sygnalu
ale nie wiem tego... Nie mam w domu warunków do nagrań z mikrofonem i niestety musze wykorzystywac wirtualne wzmacniacze.
Czasem udaje sie cos z tego ukrecic ale i tak to jest jakies takie nijakie.
pikus
Rozkręca się
Rozkręca się

Miejscowość: Białobrzegi k/Wawy

Reklama

Reklama

Postprzez kubamajer » 10 Sty 2006 10:08

Witam na Forum Pikus :).

Nie jestem gitarzystą ale wiem, że paru moich kolegów używa i są bardzo zadowoleni z wirtualnych "pieców". To może być kwestią tego, że po prostu po dłuższym obcowaniu z wtyczką jednak można się jej lepiej "nauczyć" i wycisnąć więcej. Ale, od czego sami gitarzyści..? :wink:

pozdrawiam

Kuba
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Miejscowość: nadal Warszawa

Postprzez pikus » 10 Sty 2006 17:27

Chodzi mi o to ze brakuje przy takim nagraniu pomieszczenia, bo ogolnie na nich sie w miare dobrze gra i ciesze sie ze istnieja :)
Jak to zrobic zeby nie byly takie suche...?
pikus
Rozkręca się
Rozkręca się

Postprzez kubamajer » 10 Sty 2006 19:31

Hm.. to chyba trochę tak jak z prawdziwym piecem - czy nie jest tak, że zanim znajdziesz właściwe, najbardziej satysfakcjonujące ustawienia, musi minąć trochę czasu?
W wirtualnym świecie też samo się nic nie zrobi :). Przecież sygnał z wtyczki emulujacej wzmacniacz i głośnik można wysłać jeszcze do jakiegoś reverbu, a może i dwóch, a może i delaya.. Kwestia znalezienia własnego sposobu i ustawień - to daje się zrobić. A opinie, że się nie da zwykle wygłaszają ci, którzy(jeszcze?) nie potrafią.. :wink:

Pozdrawiam i powodzenia!

Kuba
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Postprzez pikus » 11 Sty 2006 13:24

No wlasnie... Ja jeszcze nie potrafie... :( Zapinam jeszcze reverb i daje tez delay. Czasem i modulacyjne zeby ukryc troche niedoskonalosc brzmienia.
No nic, musze nad tym jeszcze posiedziec. Z pieca jest taka gruba i ciepla a
tu...?! Myslalem ze moze kompresory cos pomoga ale i to mi nie przynioslo
efektu pozytywnego. Jestem jeszcze za bardzo zielony.
pikus
Rozkręca się
Rozkręca się

Postprzez micik » 25 Sie 2007 06:25

Witam! Ciekawy temat, przyznam, że nie bardzo wiem, na czym to polega, czy możecie mi to dokładniej wytłumaczyć, co to za wirtualny piec i na czym to polega?
micik
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez kubamajer » 25 Sie 2007 10:55

Micik, używasz komputera do muzyki? Z Twojego pytania wynika bowiem, że chyba nie, albo podpuszczasz ;).

Więc sprawa pokrótce wygląda tak, że w komputerze można mieć studio:
program główny(host) - jest on rejestratorem wielośladowym i stołem mikserskim jednocześnie.
Do tego dodatkowe programy, które są właśnie: instrumentami, urządzeniami efektowymi czy wspomnianymi wzmacniaczami (potocznie nazywa się te programy wtyczkami lub pluginami).
Zasadnicza różnica pomiędzy tymi programami a urządzeniami "prawdziwymi" jest chyba zrozumiała - te pierwsze "istnieją" tylko w komputerze, ale obsługuje się je podobnie lub tak samo jak te prawdziwe. Reszta jest już kwestią jakości samego programu.

Wielu twierdzi, że wtyczki "brzmią gorzej" niż urzadzenia. Moje zdanie jest inne - odpowiednie wtyczki przede wszystkim oferują o wiele więcej, a nawet zbyt dużo możliwości brzmieniowych niż urządzenia i tu tkwi pierwszy problem, ponieważ wielu nie potrafi po prostu ustawić czy wybrać odpowiedniego brzmienia. Wzmacniacz z głośnikiem będzie zawsze i tylko wzmacniaczem z głośnikiem - ktoś lubi brzmienie tego, ktoś innego.

Wtyczka natomiast, to po prostu jest zupełnie inny świat i twierdzenie, że zawsze jest "gorsza" jest moim zdaniem błędne.

pozdr
kubamajer
Site Admin
Site Admin

Postprzez ya » 30 Sie 2007 12:15

Witam!
Bylbym niezmiernie wdzieczny za namiary na wirtualne wzmacniacze basowe, najchetniej takie, ktore mozna 'za friko' sciagnac z sieci (demo), ewentualnie takie, ktorych cena nie bedzie czterocyfrowa.
Dzieki serdeczne i pozdrawiam.
ya
Nowicjusz
Nowicjusz

Wróć do Gitary

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników